Zabiegi CHIRON

BIOPSJA FUZYJNA PROSTATY


Biopsja fuzyjna prostaty (biopsja stercza) to jedyne i podstawowe badanie pozwalające stwierdzić raka prostaty

Biopsja fuzyjna prostaty


Biopsja fuzyjna prostaty

biopsja fuzyjna prostaty
biopsja fuzyjna prostaty

Na podstawie nieprawidłowego badania PSA i/lub badania per rectum możemy podejrzewać raka prostaty. Postępowanie lecznicze może być wdrożone tylko po potwierdzeniu choroby w badaniu mikroskopwym- histopatologicznym. Dlatego tak ważne jest potwierdzenie choroby aby móc wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne.

Biopsja stercza mappingowa wykonywana z użyciem USG w czasie rzeczywistym ma pewne ograniczenia. Podczas takiego badania nie widzimy ognisk podejrzanych, a próbki pobierane są na „ślepo”.

Z tego powodu biopsja taka może nie rozpoznać od 20 do 50 % zmian nowotworowych. W tych sytuacjach pomocne jest użycie informacji z rezonansu magnetycznego i wykonanie precyzyjnego nakłucia zmian podejrzanych podczas biopsji fuzyjnej prostaty

Biopsja stercza

biopsja fuzyjna prostaty

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Urologicznego biopsja fuzyjna prostaty rekomendowana jest po negatywnej biopsji mappingowej, gdy wciąż istnieją podejrzenia co do choroby raka stercza.

Dzięki zastosowaniu informacji z rezonansu magnetycznego oraz zastosowaniu najnowszej techniki fuzji obrazu MRI i USG, jesteśmy w stanie dokonać precyzyjnego nakłucia
ogniska raka.

Będąca przełomem w diagnostyce raka stercza biopsja fuzyjna stercza , staje się alternatywą dla dotychczasowej tzw. biopsji ślepej wykonywanej tylko pod kontrolą USG.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej ta temat  biopsji fuzyjnej prostaty odwiedź link

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA BIOPSJA FUZYJNA PROSTATY

chiron nzoz

Chiron – najmądrzejszy i najbardziej cywilizowany z centaurów. Słynny z biegłości w sztuce lekarskiej i ogromnej wiedzy. Był nauczycielem i wychowawcą wielu greckich herosów, m.in.: Asklepiosa, Jazona, Heraklesa, Achillesa, Eneasza.

Polecane

Copyright by CHIRON 2021 biopsja fuzyjna prostaty cystoskopia RIRS

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy że w dniu 18.08.2022 rejestracja nieczynna. Przepraszamy