Zabiegi CHIRON

RIRS – ENDOSKOPOWE USUNIĘCIE KAMIENI Z NEREK


Jest to najnowsza metoda leczenia kamicy układu moczowego

RIRS – ENDOSKOPOWE USUNIĘCIE KAMIENI Z NEREK


Kamica układu moczowego to jedna z częstszych przyczyn konsultacji w gabinetach urologicznych oraz oddziałach urologii. W dzisiejszych czasach, gdy oddziały urologii często skupiają się na leczeniu schorzeń uroonkologicznych, pacjent z kamicą często nie ma odpowiednio łatwego dostępu do leczenia i szybkiego rozwiązania problemu.

ZABIEG RIRS

Jest to najnowsza metoda leczenia kamicy układu moczowego. Dr Michał Ogrodnik dzięki współpracy z kilkoma ośrodkami w okolicy i w Polsce ma możliwość zaoferowaniu swoim pacjentom ten nowoczesny zabieg zarówno w ramach kontraktu NFZ oraz prywatnie. Problem kamicy układu moczowego jest szczególnym polem zainteresowania z zakresu urologii dr Michała Ogrodnika

Na czym polega zabieg RIRS ?

RIRS to zabieg endoskopowy, przeznaczony głównie na usuwaniu złogów z nerki przy użyciu lasera holmowego. Podczas zabiegu endoskop wprowadzany jest do nerki naturalnymi drogami moczowymi przez cewkę moczową, pęcherz i moczowód. Dzięki temu w trakcie zabiegu nie jest wykorzystywany skalpel, a metoda ta jest alternatywą dla dotychczasowych sposobów leczenia takich jak ESWL ( kruszenie złogów poprzez fale ultradźwiękowe emitowane zewnątrzustrojowo) czy PCNL ( przezskórne usunięcie złogów z nerki).
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Korzyści z zabiegu RIRS to :
– duża skuteczność w usuwaniu złogów ( możliwość skutecznego leczenia kamicy mnogiej tzn. licznych mniejszej wielkości kamieni zlokalizowanych w jednej nerce)
– małoinwazyjność zabiegu dzięki czemu maksymalnie skaracany jest czas hospitalizacji
– małe ryzyko cieżkich powikłań

Zachęcamy pacjentów do kontaktu z nasza placówką.
Pacjenci kierowani z rozpoznaniem kamicy układu moczowego są u nas traktowani priorytetowo.

chiron nzoz

Chiron – najmądrzejszy i najbardziej cywilizowany z centaurów. Słynny z biegłości w sztuce lekarskiej i ogromnej wiedzy. Był nauczycielem i wychowawcą wielu greckich herosów, m.in.: Asklepiosa, Jazona, Heraklesa, Achillesa, Eneasza.

Polecane

Copyright by CHIRON 2021 biopsja fuzyjna prostaty cystoskopia RIRS

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy że w dniu 18.08.2022 rejestracja nieczynna. Przepraszamy