Ważne informacje

AKTUALNOŚCI

biopsja-prostaty-1.jpg

Biopsja stercza (biopsja prostaty) to procedura zabiegowa polegająca na pobraniu za pomocą specjalnej igły od kilku do kilkudziesięciu wycinków (fragmentów tkanki) z gruczołu krokowego. W ten sposób uzyskuje się materiał, który po specjalnym utrwaleniu i wybarwieniu jest poddawany ocenie mikroskopowej pod kątem występowania komórek nowotworowych (tzw. badanie histopatologiczne).


chiron-1200x724.jpg

 Zapraszamy do odwiedzania naszej strony szczególnie zaś w celu rezerwacji wizyt. Proszę zwrócić uwagę, że po zgłoszeniu chęci odbycia wizyty będzie ona zrealizowana po potwierdzeniu telefonicznym z naszej strony. Jest to bardzo ważne aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień na linii pacjent – rejestracja.

Bardzo proszę o tym pamiętać i czekać na telefon z rejestracji.


shutterstock_104586299-1200x800.jpg

Czy wiesz tyle co powinieneś o prostacie ?

W ostatnich latach obserwuje się zwiększone  zainteresowanie chorobami prostaty Wynika to z wielu przyczyn. Czy jednak mężczyźni wiedzą wystarczająco dużo na temat prostaty ?

Z moich obserwacji i rozmów wynika, że wiedza ta nie jest wystarczająca. Pragnąłbym w kilku krótkich doniesieniach przedstawić mężczyznom problematykę chorób prostaty.

Prostata – co to jest ?

Prostata (stercz, gruczoł krokowy ) jest to gruczoł zaliczany do układu płciowego męskiego.


shutterstock_261881903-1200x800.jpg

Objawy łagodnego rozrostu prostaty

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jakie objawy są spowodowane przerostem prostaty. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że bardzo rzadko kłopoty z oddawaniem moczu wiążemy z prostatą. Często uznajemy, że za zaburzenia w oddawaniu moczu odpowiedzialny jest wiek – bo przecież pamiętamy, że dziadek i ojciec mieli podobne problemy. Niektórzy nawet wspominają jak przed wielu laty ktoś w rodzinie umarł na uremie. Czy tak musi być?

Chcesz sprawdzić czy masz objawy wskazujące na kłopoty z prostatą – przeczytaj.


dark-hero-3-1200x786.jpg

Nie rzadko zgłaszają się do nas pacjenci z powodu zmian wykrytych w czasie auto-badania w zakresie jąder. z jednej strony cieszymy się z czujności naszych pacjentów z drugiej jednak patrząc na zestresowanego i wystraszonego, najczęściej ,  młodego człowieka jest nam ich żal zwłaszcza że najczęściej nie ma powodów do takiego stresu. Najlepszym sposobem zredukowania stresu jest wiedza. Nie chcę tutaj w żadnym wypadku przedstawić czegoś w rodzaju “samouczka” ale przekazać kilka podstawowych informacji na temat nieprawidłowości w zakresie jąder, które można samemu dostrzec czy wybadać. Pragnę z naciskiem zaznaczyć, że każde takie “odkrycie’ przez pacjenta powinno być zweryfikowane przez lekarza i to zdecydowanie przez urologa.


shutterstock_288977717-1200x800.jpg

Informuje że zapisy na wizyty do wszystkich specjalistów w Poradni CHIRON odbywają się telefonicznie, osobiście oraz przez stronę internetowa. Jednocześnie informuję, że zapisy na konkretna godzinę przez opcję ” zarezerwuj wizytę” nie działa.

W celu zapisania się proszę wypełnić formularz kontaktowy w zakładce „KONTAKT” z pozostawieniem danych wymaganych w formularzu. Po otrzymaniu zgłoszenia rejestracja będzie się kontaktowała w celu ustalenia konkretnego terminu wizyty.


shutterstock_159016388-1200x803.jpg

W nawiązaniu do informacji z 26 maja informuję, że od 1 lipca kontynuujemy realizację kontraktu z NFZ czyli przyjmujemy na wizyty nieodpłatne według zmienionego harmonogramu. Poniedziałki od 8.00 do 11.00 konsultację NFZ od 11:00 do 14:00 badania oraz drobne zabiegi urologiczne , wtorki od 14.00 do 18.00 konsultację NFZ. Wizyty te realizuje dr Michał Ogrodnik specjalista urolog.

dr Piotrowicz Sebastian konsultuję co drugi piątki od 8:00 do 11.00


logob

Chiron – najmądrzejszy i najbardziej cywilizowany z centaurów. Słynny z biegłości w sztuce lekarskiej i ogromnej wiedzy. Był nauczycielem i wychowawcą wielu greckich herosów, m.in.: Asklepiosa, Jazona, Heraklesa, Achillesa, Eneasza.

Polecane

Copyright by CHIRON 2021 biopsja fuzyjna prostaty cystoskopia RIRS